słuchacze i absolwenci o nas

„Kiedy dowiedziałam się, że Politechnika Śląska jako pierwsza otwarła nowy kierunek na studiach MBA – Przemysł 4.0, nie musiałam się długo zastanawiać. Wybrałam je ze względu na chęć poszerzenia swojej wiedzy, i to nie tylko takiej czysto akademickiej, ale przede wszystkim wymiany wspólnych doświadczeń. 
Słuchacze reprezentują różne branże, stanowiska i pakiety umiejętności oraz doświadczeń, a to sprawia, że zajęcia są jeszcze ciekawsze. Dodatkowo wykładowcy, będący w dużej mierze praktykami i pasjonatami swoich dziedzin, potrafią tak pokierować dyskusjami, że wszyscy chętnie wymieniamy się swoimi poglądami, analizujemy problemy i burzliwie omawiamy zadane business case’y.
Na uwagę zasługuje również różnorodność przedmiotów i ich programów w ramach realizowanych kompetencji. Zajęcia z PR & Media czy Kreowania Własnego Wizerunku to naprawdę strzał w dziesiątkę. Zdobyte na nich umiejętności i wskazówki są nieocenione nie tylko w biznesie, ale i w życiu prywatnym.
Cieszę się, że wybrałam studia MBA na Politechnice Śląskiej. Mam pewność, że to wartościowa inwestycja w mój rozwój zawodowy, a także nieoceniona sieć kontaktów”
Sonia Szyja

„Wybór przeze mnie studiów MBA na Politechnice Śląskiej podyktowany był w pierwszej kolejności chęcią nabycia kompetencji miękkich, doskonalenia umiejętności menedżerskich. Również profil studiów – Industry 4.0 bardzo mnie zaciekawił. W dzisiejszym dynamicznie zmieniającym się świecie nadążanie za zmianami technologicznymi wydaje się być kluczowe – kto się nie rozwija, ten się cofa.
Nieocenioną wartością studiów MBA są słuchacze tych studiów, menedżerowie reprezentujący różne branże i różne poziomy zarządzania,  wymieniający się doświadczeniami i wspierający się nawzajem.
Studia MBA na Politechnice Ślaskiej to dla mnie rozwój zawodowy i osobisty oraz wartościowa baza kontaktów na przyszłość”
Izabella Brzozowicz

„Wiele lat nosiłem się z zamiarem ukończenia Studiów MBA a otwarcie tego kierunku na Politechnice Śląskiej pojawiło się we właściwym czasie i miejscu. Jako absolwent Politechniki mogłem liczyć na wysoką jakość i poziom kształcenia a dodatkowo tematyka Przemysłu 4.0 dobrze wpisuje się w moją karierę zawodową. Studia doskonale uzupełniają wiedzę z zakresu zarządzania i ekonomii, jednocześnie kładą duży nacisk na zagadnienia techniczne będące motorem rozwoju gospodarczego”
Andrzej Miozga

„Studia MBA Industry 4.0 to kierunek pozwalający na zdobycie wiedzy zarówno menedżerskiej jak i nowoczesnych technik zarządzania, pracy i ogólnie pojętej cyfryzacji. Studia pozwoliły pogłębić miękkie kompetencje, a przede wszystkim poznać wspaniałych ludzi – słuchaczy oraz wykładowców”
Barbara Rojek

„Studia podyplomowe o kierunku MBA pozwalają zarówno rozwijać kompetencje menedżerskiej jak i umiejętności miękkie. Zajęcia prowadzone są w kierunku poszerzenia wiedzy teoretycznej oraz jej praktycznego wykorzystania. Największym atutem studiów podyplomowych MBA jest możliwość dzielenia się doświadczeniami pomiędzy słuchaczami, którzy stają się kolegami i koleżankami”
Przemysław Patyk

„Bardzo inspirujące doświadczenie. Studia pozwoliły mi zapoznać się z ciekawymi aspektami Przemysłu 4.0 oraz szeroko spojrzeć na inne branże przemysłu reprezentowane przez uczestników studiów. Wiele doświadczeń wykładowców przedstawianych na zajęciach wraz z dyskusją ze słuchaczami znakomicie łączy teorię z praktyką. Nawet w trudnych czasach pandemii, zajęcia organizowane zdalnie pełne były profesjonalizmu i ogromnej wiedzy prowadzących”
Jarosław Husakowski

„Studia związane z tematyką przemysłu 4.0 mogą być realizowane tylko w jednej z najlepszych uczelni w Polsce jaką jest Politechnika Śląska w Gliwicach. Ta teza postawiona przeze mnie została spełniona w 100% przez uczestnictwo w tym projekcie”
Adam Szafron

„Studia MBA Przemysł 4.0 były dla mnie okazją spotkania i zawarcia znajomości biznesowych. Studia podyplomowe pozwoliły mi na usystematyzowanie wiedzy związanej z obszarem  Przemysłu 4.0 i pogłębienie mojej wiedzy odnoszącej się do jego aspektów. Były to ważne studia ze względu na ich aspekt praktyczny”
Mirosław Skrzypczak

„Studia MBA o profilu Przemysł 4.0 łączą w sobie naukę teorii oraz praktyki dotyczące miękkich umiejętności menedżerskich oraz twardych kompetencji technicznych, niezbędnych dla menedżera przemysłu 4.0. Przyjemna atmosfera, zróżnicowana kadra – łącząca teorię z praktyką, dają bardzo ciekawe efekty dla studenta”
Antoni Kurzeja

„Zdecydowałem się na wybór studiów MBA Industry 4.0 w Politechnice Śl. ponieważ chciałem poszerzyć swoją wiedzę techniczną w zakresie nowych technologii w połączeniu z wiedzą ekonomiczną. Dodatkowo, zajęcia programowe dotyczące szeroko rozumianych technik „miękkich” są znakomitym dopełnieniem dla menedżerów, w szczególności pracujących w przemyśle. Bardzo istotnym aspektem jest wymiana doświadczeń i wiedzy pomiędzy słuchaczami oraz wykładowcami ze względu na fakt, ze jedni i drudzy są praktykami w swoich profesjach. Studia MBA na Pol. Śl. to dobra inwestycja w rozwój zawodowy i możliwość poszerzenia kontaktów”
Marcin Pistelok

Studia MBA w Politechnice Śląskiej wybrałem ze względu na renomę i pozycję uczelni. Tym bardziej, że spacjalizacja dotyczyła Przemysłu 4.0 czyli trendu technologicznego, który ma swoje źródło w procesach produkcyjnych. Politechnika Śląska jako czołowa uczelnia inżynierska w południowej części kraju gwarantowała realizację na najwyższym poziomie. Oprócz naturalnych dla Politechniki przedmiotów specjalizowanych związanych z głównym nurtem studiów, uczelnia zapewniła wyjątkowych specjalistów praktyków realizujących „przedmioty biznesowe” – ekonomie, marketing, badania biznesowe, finanse, wizerunek. Realizacja studiów przebiega w systemie blokowym – poszczególne zajęcia realizowane są całościowo podczas jednego lub dwóch dni spotkań. Pozwala to skoncentrować się na jednym zagadnieniu i wyczerpać temat. Przemysł 4.0 to idea napędzająca gospodarkę różnych branż, ale także mocno wchodząca w normalne funkcjonowanie – cyfryzacja procesów i społeczeństwa. Ukończenie tej specjalizacji na studiach MBA w Politechnice Śląskiej pozwoli mi nie tylko na świadome uczestniczenie w procesie digitalizacji, ale przede wszystkim na kreowanie tych zmian.
Piotr Podgórski

„Wiedza, kontakty i renoma Politechniki Śląskiej tak w skrócie można podsumować te dwa lata. Wybierając studia MBA w 2019 roku kierowałem się tym, że na południu Polski nie ma moim zdaniem lepszej instytucji realizującej program MBA. Sam profil 4.0 był dla mnie ciekawym dodatkiem. Rok 2020 wszystko zmienił także w mojej codziennej pracy. Sztuczna inteligencja, rzeczywistość wirtualna i robotyzacja stały się dużo szybciej ważnym elementem naszej pracy niż ktokolwiek mógłby wcześniej przypuszczać. Dziś jako absolwent mogę powiedzieć, że właśnie możliwość poznania technicznych aspektów trwającej właśnie rewolucji w przemyśle, a także ludzie z którymi mogłem studiować to największa wartość z tych dwóch lat ciężkiej pracy jakimi było studiowanie na tym kierunku”
Janusz Gorol

„Studia MBA na Politechnice Śląskiej w Gliwicach pozwoliły mi na poszerzenie horyzontów na temat technologii Przemysłu 4.0. Szczególnie przydatną dla mnie wiedzą są zagadnienie związane z Internetem Rzeczy, chmurą obliczeniową i cyberbezpieczeństwem, gdyż jestem je w stanie zastosować w mojej pracy zawodowej do monitorowania zużycia mediów energetycznych. Fakt ukończenia studiów MBA otwiera dla mnie drzwi do dalszego awansu zawodowego w zarządach spółek kapitałowych”
Marcin Rybkowski

„Studia MBA Industry 4.0 na Politechnice Śląskiej to wiedza teoretyczna połączona z praktyką z zakresu zarządzania, ekonomii, autoprezentacji i zagadnień ściśle związanych z nowoczesnym przemysłem. Mój udział pozwolił mi na poszerzenie kontaktów wśród menadżerów z różnorodnych branż, wymianę doświadczeń oraz przyjrzenie się pracy wykwalifikowanej kadry. Najcenniejsze było dla mnie poszerzenie horyzontów i inspiracja do dalszego działania”
Krzysztof Pater

„Od wielu lat zajmuję się zmianami zachodzącymi na rynku pracy, dlatego szukałam możliwości poszerzenia wiedzy, która byłaby z jednej strony innowacyjna – związana ze współczesną transformacją przemysłową i jej skutkami gospodarczymi i społecznymi, a z drugiej użyteczną dla mnie jako managera. Natrafiłam na ogłoszenie o naborze na studia MBA Industry 4.0. Wiedziałam, że właśnie to jest mój cel. Teraz już z perspektywy absolwentki studiów mogę jednoznacznie zapewnić, że była to doskonała decyzja i dobrze zainwestowany czas. Oprócz tematów związanych z zastosowaniem nowoczesnych technologii w przemyśle tj. big data, cyberbezpieczeństwo, chmura obliczeniowa czy autonomiczne roboty, były również te ściśle powiązane z pracą managera. Ugruntowałam wiedzę z metod zarządzania zmianą w sytuacji kryzysowej, wyzwań HR w dobie zachodzących zmian, budowania modeli biznesowych, finansów, brandingu, sztuki negocjacji czy transferu wiedzy.  Bez zastanowienia gorąco polecam i zachęcam do udziału w studiach MBA Industry 4.0 każdego nowoczesnego managera” 
Bernadeta Sojka-Jany

„Studia MBA – Industry 4.0 na Politechnice Śląskiej to bardzo ciekawy czas  dla mnie. Pozwoliły mi one na pozyskanie wiedzy z zakresu miękkich umiejętności menadżerskich jak i na ugruntowanie wiedzy z obszaru technologii 4.0. Największym atutem tych studiów są ludzie – zróżnicowani i inspirujący! Polecam”
Bogusław Zbyszewski