Europejski Kongres MŚP

Po raz 9. biznesmeni spotkali się w Katowicach. Kolejna edycja Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw odbyła się w październiku. 
Kolejna edycja Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw . Kongres w roku 2019 koncentrował się na: SMART – SAFE – SOLUTIONS.

Bądź smart!
Trwający trzy dni Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw jest okazją do spotkania ekspertów, przedstawicieli władz i doświadczonych przedsiębiorców. Organizatorzy kreują wiele atrakcyjnych paneli dyskusyjnych i warsztatów, strefę wystawienniczą, strefę eksperta i networkingu. Program dyskusji jest podporządkowany dwunastu ścieżkom tematycznym, m.in. Start up your business, Rynek pracy i edukacja, Cyfrowe przedsiębiorstwo czyThink Eco!, podczas których eksperci z całego świata zaprezentują szereg rozwiązań nie tylko dla sektora MŚP

 „Podczas Kongresu MŚP o biznesie dyskutują czołowi polscy przedsiębiorcy, goście z zagranicy, przedstawiciele władz samorządowych i państwowych. Gościmy mały biznes, ale też przedstawicieli wielkich koncernów i największych światowych marek. Od początku chcieliśmy, żeby to wydarzenie było okazją nie tylko do skorzystania z szerokiej eksperckiej wiedzy uczestników, ale również platformą spotkań i nawiązywania relacji. Wszystkich nas łączy przecież wspólny cel – chcemy poszukiwać najlepszych narzędzi i konkretnych rozwiązań sprzyjających rozwojowi innowacyjnej i konkurencyjnej gospodarki. Kongres MŚP to zatem nasz wspólny głos w sprawie przyszłości polskich przedsiębiorców i polskiego biznesu– mówi Tomasz Zjawiony,Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, która jest organizatorem Kongresu.
Kongres MŚP stwarza okazję do nawiązania współpracy pomiędzy trzema środowiskami– nauką, biznesem i samorządem. To również możliwość poszerzenia wiedzy, dzięki szerokiej i wielowymiarowej analizie sektora MŚP, prezentacji praktycznych narzędzi, produktów i usług dla przedsiębiorców. Warto również wziąć udział w towarzyszących kongresowi debatach eksperckich czy organizowanych podczas wydarzenia spotkaniach B2B.

Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw gościć będzie wielu zagranicznych delegatów. – Cieszy nas bardzo fakt, że mamy już na świecie wielu stałych i sprawdzonych partnerów, którzy są z nami co roku. To świadczy o randze i stabilności tego wydarzenia– mówi Tomasz Zjawiony. Kongres może też liczyć co roku na wsparcie instytucjonalne i samorządowe wszystkich szczebli oraz szereg wyjątkowych patronatów – w tym Wysoki Patronat Parlamentu Europejskiego.

Targi Biznes Expo
Jedno z najważniejszych wydarzeń wystawienniczych poświęconych usługom i produktom nie tylko dla sektora MŚP, od samego początku stanowi kluczowy element Kongresu. To tu przestrzeń wystawiennicza wzbogacona jest o strefę prezentacji, ekspertów oraz networkingu.

 Samorząd Wspiera MŚP
Ogólnopolski Program skierowany do samorządów terytorialnych szczebla wojewódzkiego, powiatowego i lokalnego, ma na celu wyłonić oraz promować tych, którzy stwarzają dogodne warunki prowadzenia działalności przedsiębiorcom sektora MŚP. Podczas kongresu odbędzie się gala finałowa i wręczenie wyróżnień zwycięzcom.

Bezpłatny udział!
Na wydarzenie można zarejestrować się poprzez stronę Kongresu i przeznaczony do tego formularz na www.ekmsp.eu.

Organizator: Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
Współgospodarz: Katowice
Współorganizator: Politechnika Śląska
Patronat honorowy: Honorowy Patronat Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego
Linki do wydarzeń:
Europejski Kongres MŚP:https://tiny.pl/tfghx

Targi Biznes Expo:  https://tiny.pl/tf51c

Samorząd Wspiera MŚP:https://tiny.pl/tf9d6

Obserwuj nas w Social Mediach: KongresMSP

Facebook        LinkedIn        Instagram        Twitter          YouTube

Szereg informacji na temat Europejskiego Kongresu MŚP udziela:
Ewa Kowacz  | tel.: 5210 212 962  |mail: ekowacz@rig.katowice.pl